Distrikt Mitt

Ibn Rushd Mitt med distriktskansli i Borlänge består av: Dalarnas län, Södermanland, Västmanland och Örebro län. Här arbetar Anette som administratör och kanslist. Ahmad, Ibrahim, Rangeen, Abdellah, och Ali arbetar som studiekonsulenter. Verksamhetsledare är Irfan Arslan.

Läs mer om vår verksamhet på Facebook!

Kontakt, Ibn Rushd Distrikt Mitt

Irfan Arslan
Verksamhetsledare
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
Mobil: 073-519 15 56
irfan.arslan@ibnrushd.se

Anette Harjula
Administratör/Kanslist
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
Mobil: 073 519 15 75
anette.harjula@ibnrushd.se

Ahmad Hassan
Samordnare asylverksamhet
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
Mobil: 073 519 15 80
ahmad.hasan@ibnrushd.se

Rangeen Shasho
Studiekonsulent
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
Mobil: 073-519 15 76
rangeen.shasho@ibnrushd.se

Ibrahim Benalaya
Studiekonsulent
St Annegatan 4, 611 34 Nyköping
Mobil: 073-519 15 59
ibrahim.benalaya@ibnrushd.se

Abdellah Lasseq
Studiekonsulent
St Annegatan 4, 611 34 Nyköping
abdellah.lasseq@ibnrushd.se

Ali Hamad
Studiekonsulent
Forskargatan 8, 781 70 Borlänge
Mobil: 0739938771
ali.hamad@ibnrushd.se

Hussein Al-Essa
Studiekonsulent
Slottsgatan 13 A, 703 61 Örebro
Mobil: 0766232273
hussein.alessa@ibnrushd.se

 

Mohamed Ameziane
Verksamhetsledare (Ej i tjänst)

Ordförande

Ahmed Mohamed Dahir
Mobil: 0762740828
ahmed-m.dahir@hotmail.com