Distrikt Mitt

Ibn Rushd Mitt med distriktskansli i Borlänge består av: Dalarnas län, Södermanland, Västmanland och Örebro län. Här arbetar Anette, Ahmed, Chouajeb, Luul Ibrahim och Hassan som studiekonsulenter. Verksamhetsledare är Irfan Arslan.

Läs mer om vår verksamhet på Facebook!

Kontakt, Ibn Rushd Distrikt Mitt

Irfan Arslan
Verksamhetsledare
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
Mobil: 073-519 15 56
irfan.arslan@ibnrushd.se

Anette Harjula
Administratör/Kanslist
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
Mobil: 073 519 15 75
anette.harjula@ibnrushd.se

Ahmad Hassan
Samordnare asylverksamhet
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
Mobil: 073 519 15 80
ahmad.hasan@ibnrushd.se

Rangeen Shasho
Studiekonsulent
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
Mobil: 073-519 15 76
rangeen.shasho@ibnrushd.se

Ibrahim Benalaya
Studiekonsulent
S:T Annegatan 4, 611 34 Nyköping
Mobil: 073-519 15 59
ibrahim.benalaya@ibnrushd.se

Chouajeb Atia
Studiekonsulent
S:T Annegatan 4, 611 34 Nyköping
chouajeb.atia@ibnrushd.se

Luul Kamaludin
Studiekonsulent
Forskargatan 10, 781 70 Borlänge
luul.kamaludin@ibnrushd.se

Mohamed Ameziane
Verksamhetsledare (Ej i tjänst)

Ordförande

Ahmed Mohamed Dahir
Mobil: 0762740828
ahmed-m.dahir@hotmail.com