Folkbildning med Ibn Rushd

Folkbildning med Ibn Rushd

Ladda ner vårt material ”Folkbildning med Ibn Rushd Studieförbund” för att veta mer om våra visioner, värdegrund och mål med folkbildningen.

Andra artiklar

Förbundsstyrelse

Ordförande Helena Hummasten Telefon: 076-623 2268 Helena@ibnrushd.se Vice ordförande Nadia Lodin nadia.lodin@ibnrushd.se Kassör Mustafa al-Sayed Issa mustafa.alsayed.issa@ibnrushd.se Förbundssekreterare Zainab Marrakchi zainab.marrakchi@ibnrushd.se Ledamot Zana Muhammed zana.muhammed@ibnrushd.se Ledamot Temmam Asbai temmam.asbai@ibnrushd.se Ledamot

Verksamhetsområden

Ibn Rushd bedriver sin verksamhet inom fyra verksamhetsområden. TRO Här jobbar vi med at stärka den svenskmuslimska identiteten, öka kunskapen om Islam för muslimer och icke-muslimer, skapa interreligiösa möten och

Distrikt Södra

Adress Kopparbergsgatan 4, 214 44 Malmö Öppettider mån-fre: 09:00 – 17:00 Kollektivtrafik Buss 32 – Ystadsgatan hållplats Telefon: 040 – 813 10 E-post: info@ibnrushd.se