Folkbildning med Ibn Rushd

Folkbildning med Ibn Rushd

Ladda ner vårt material ”Folkbildning med Ibn Rushd Studieförbund” för att veta mer om våra visioner, värdegrund och mål med folkbildningen.

Andra artiklar

Starta en cirkel

Är ni är några personer som träffas regelbundet eller är verksamma inom en förening? Vill ni få nya kunskaper eller utveckla ett intresse? Starta en studiecirkel tillsammans! Vi på Ibn Rushd hjälper er

Förbundsstyrelse

Ordförande Helena Hummasten Telefon: 076-623 2268 Helena@ibnrushd.se Vice ordförande Nadia Lodin nadia.lodin@ibnrushd.se Kassör Mustafa al-Sayed Issa mustafa.alsayed.issa@ibnrushd.se Förbundssekreterare Zainab Marrakchi zainab.marrakchi@ibnrushd.se Ledamot Zana Muhammed zana.muhammed@ibnrushd.se Ledamot Temmam Asbai temmam.asbai@ibnrushd.se Ledamot

Mallar

Terminstider Vårterminen startar 1 januari och slutar 30 juni. Höstterminen startar 1 juli och slutar 31 december. Ledarutbildning Utbildning av våra ledare är centralt för vår verksamhet, kontakta någon av