Distrikt Gotland, Stockholm, Uppsala

Distrikt Gotland, Stockholm och Uppsala

Ibn Rushds distrikt Gotland, Stockholm och Uppsala har distriktskansli i Stockholm.
Läs mer om vår verksamhet på Facebook!

Bläddra i vår kurskatalog för år 2018 här!

Kontakt, Gotland, Stockholm och Uppsala

Fatema Vanat
Verksamhetsledare
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 073-519 15 78
fatema.vanat@ibnrushd.se

Ahmad El Far
Verksamhetsutvecklare
Mobil: 073-519 15 54
ahmed.elfar@ibnrushd.se

Manoubia Ayed
Administratör
Rotemannavägen 10, 145 57 Norsborg
Tfn: 08-400 22 694
Mobil: 0766-23 22 70
manoubia.ayed@ibnrushd.se

Samira Daoudi
Studiekonsulent
Kapellgränd 10, 116 25 Stockholm
Tfn: 08-400 22 695
Mobil: 073-519 15 50
samira.daoudi@ibnrushd.se

Samia Elamri
Studiekonsulent/Verksamhetsutvecklare
Kapellgränd 10, 116 25 Stockholm
Mobil: 0760-02 41 08
samia.elamri@ibnrushd.se

Sundus Ouahabi
Studiekonsulent
Mobil: 073-519 15 73
sundus.ouhabi@ibnrushd.se

Jamila Jama Dubad
Konsulentassistent
Mobil: 076-002 41 07
jamila.dubad@ibnrushd.se

Yaser Abu Jheisheh
Studiekonsulent
Bangårdsgatan 13,  75320 Uppsala
Mobil: 073-519 15 62
yaser.abujheisheh@ibnrushd.se

Acko Sulivani
Verksamhetsutvecklare/Studiekonsulent
Mobil: 072-221 63 69
acko.sulivani@ibnrushd.se

Yosra Yasmin Sherif (föräldraledig)
Samordnare i asylverksamhet
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
yosra.sherif@ibnrushd.se

Hind Al Bacha
Gustavadministratör (Ej i tjänst)

 

Besök oss i…

Solna (Distriktets huvudkontor) – Vi sitter i Solna access (Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna)

Alby – Vi sitter i Subtopia (Rotemannavägen 10, 145 57 Norsborg)

Medborgarplatsen – Vi sitter i Stockholms moskén (Kapellgränd 10, 116 25 Stockholm)

Rinkeby – Vi har samma entré som bowlinghallen (Rinkebytorget 8, 116 25 Stockholm)