Distrikt Mitt

Ibn Rushd distrikt Mitt har verksamhet i Dalarnas, Södermanlands, Västmanlands och Örebro län. Distriktskansliet ligger i Västerås.

Besöksadress:
Stora Gatan 18, 722 12 Västerås
info.mitt@ibnrushd.se

Distriktschef
Delal Sindy
Stora Gatan 18, 722 12 Västerås
076-002 41 00
delal.sindy@ibnrushd.se

Projektutvecklare
Fidaeldin Isa
Stora Gatan 18, 722 12 Västerås
073-519 15 60
fidaeldin.isa@ibnrushd.se

Verksamhetsutvecklare
Samordnare för etablering och asylverksamhet
Ahmad Hasan
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
073-519 15 80
ahmad.hasan@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Rangeen Shasho
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
073-519 15 76
rangeen.shasho@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Ibrahim Benalaya
Östra Kyrkogatan 36, 611 34 Nyköping
073-519 15 59
ibrahim.benalaya@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Hussein Al-Essa
Västra Nobelgatan 21, 703 55 Örebro
076-623 22 73
hussein.alessa@ibnrushd.se

Kvalitetshandläggare
Berhan Abdulrazak
Stora Gatan 18, 722 12 Västerås
073-519 15 68
berhan.abdulrazak@ibnrushd.se