Distrikt Mitt

Ibn Rushd distrikt Mitt med kansli i Västerås består av: Dalarnas län, Södermanland, Västmanland och Örebro län.

Kontakt, Ibn Rushd distrikt Mitt:
info.mitt@ibnrushd.se 

Distriktschef
Mathias Öster
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
0735-19 15 56
mathias.oster@ibnrushd.se

Projektutvecklare
Fidaeldin Isa
Stora Gatan 18, 722 12 Västerås
0735-191560
fidaeldin.isa@ibnrushd.se

Verksamhetsutvecklare
Samordnare för etablering och asylverksamhet
Ahmad Hasan
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
0735-19 15 80
ahmad.hasan@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Delal Sindy
Stora Gatan 18, 722 12 Västerås
076-0024100
delal.sindy@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Rangeen Shasho
Stora Gatan 18, 72212 Västerås
0735-19 15 76
rangeen.shasho@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Ibrahim Benalaya
St Annegatan 4, 611 34 Nyköping
0735-19 15 59
ibrahim.benalaya@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Hussein Al-Essa
Slottsgatan 13 A, 703 61 Örebro
0766-232273
hussein.alessa@ibnrushd.se

Kvalitetshandläggare
Berhan Abdulrazak
Stora Gatan 18, 722 12 Västerås
073-5191568
berhan.abdulrazak@ibnrushd.se

Kanslist
Nathalie Gourki
Stora Gatan 18, 722 12 Västerås
073-5191567
nathalie.gourki@ibnrushd.se