Distrikt Norra

Ibn Rushd Norra med distriktskansli i Sundsvall består av: Gävleborgs, Jämtlands, Norrbottens, Västerbottens och Västernorrlands län. Norra arbetar tillsammans med sina medlemsorganisationer med många olika folkbildande projekt.

Läs mer om vår verksamhet på Facebook!

ÄR DU INTRESSERAD AV FOLKBILDNING?

Vi söker cirkelledare i alla åldrar för olika verksamhet. Vi erbjuder cirkelledarutbildning.

Anmäl dig till info.norra@ibnrushd.se

KONTAKT NORRA

Maha Alhaddad
Verksamhetsledare
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
Tfn: 08-56 24 49 27
Mobil: 0739-70 60 40
maha.alhaddad@ibnrushd.se

Yasna Alipour
Administratör
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
Tfn: 08-56 24 49 27
Mobil: 0765-88 36 82
yasna.alipour@ibnrushd.se

Mubarak Yusuf
Studiekonsulent
Västernorrland och Jämtland
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
Mobil: 0737-83 227 2
mubarak.yusuf@ibnrushd.se

Lelas Samakia
Studiekonsulent
Gävleborg
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
Mobil: 0708-79 722 2
lelas.samakia@ibnrushd.se

Arash Ketabchi
Asylsamordnare
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
Mobil: 0709-774 88 8
arash.ketabchi@ibnrushd.se

Majed Omar
Ordförande
Mobil: 0760-57 122 2
majed.omar@ibnrushd.se