Distrikt Norra

Ibn Rushd Norra med distriktskansli i Sundsvall består av: Gävleborgs, Jämtlands, Norrbottens, Västerbottens och Västernorrlands län. Norra arbetar tillsammans med sina medlemsorganisationer med många olika folkbildande projekt.

Läs mer om vår verksamhet på Facebook!

Besöksadresser
Sundsvall, Centralgatan 14
Gävle, Brunnsgatan 62
Umeå, Skolgatan 4o

KONTAKT NORRA

info.norra@ibnrushd.se

Verksamhetsledare
Maha Alhaddad
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
0739-70 60 40
maha.alhaddad@ibnrushd.se

Verksamhetsutvecklare/Studiekonsulent
Renaz Sulivani
Skolgatan 40, 903 25 Umeå
0760-02 41 13
renaz.sulivani@ibnrushd.se

Administratör
Yasna Alipour
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
0735-19 15 70
yasna.alipour@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Lelas Samakia
Brunnsgatan 62, 802 52 Gävle
070-879 72 22
lelas.samakia@ibnrushd.se

Asylsamordnare
Arash Ketabchi
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
0709-774 88 8
arash.ketabchi@ibnrushd.se

Ordförande
Majed Omar
0760-57 122 2
majed.omar@ibnrushd.se