Distrikt Norra

Ibn Rushd Norra med distriktskansli i Sundsvall består av: Gävleborgs, Jämtlands, Norrbottens, Västerbottens och Västernorrlands län. Norra arbetar tillsammans med sina medlemsorganisationer kring folkbildning och olika projekt.

Läs mer om vår verksamhet på Facebook!

ÄR DU INTRESSERAD AV FOLKBILDNING?

Vi söker cirkelledare i alla åldrar för olika verksamhet. Vi erbjuder cirkelledarutbildning.

Anmäl dig här:

KONTAKT NORRA

Maha Alhaddad
Verksamhetsledare
Gävleborgs, Jämtlands, Norrbottens, Västerbottens och Västernorrlands län.
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
Tfn: 08-56 24 49 27
Mobil: 0739-70 60 40
maha.alhaddad@ibnrushd.se

Carina Sandin
Verksamhetsutvecklare
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
Mobil: 0760-02 41 12
carina.sandin@ibnrushd.se

Yasna Alipour
Administratör
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
Tfn: 08-56 24 49 27
Mobil: 0765-88 36 82
yasna.alipour@ibnrushd.se

Mubarak Yusuf
Studiekonsulent
Västernorrland och Jämtland
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
Mobil: 073- 783 227 2
mubarak.yusuf@ibnrushd.se

Lelas Samakia
Studiekonsulent
Gävleborg
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
Mobil: 0708-79 722 2
lelas.samakia@ibnrushd.se

Arash Ketabchi
Asylsamordnare
Gävleborg, Västernorrland och Jämtland
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
Mobil: 0709-774 88 8
arash.ketabchi@ibnrushd.se

Andreas Appelvik
Asylsamordnare
Norrbotten, Västerbotten och Västernorrland
Skolgatan 40, 903 25 Umeå
Mobil: 0707-49 428 9
andreas.appelvik@ibnrushd.se

Majed Omar
Ordförande
Mobil: 0760-57 122 2
majedomaromar@gmail.com
majed.omar@ibnrushd.se