Distrikt Norra

Ibn Rushd distrikt Norra med distriktskansli i Sundsvall har verksamhet i Gävleborgs, Jämtlands, Norrbottens, Västerbottens och Västernorrlands län.

Besöksadresser:
Centralgatan 14, Sundsvall
Brunnsgatan 62, Gävle
Byttgränd 13, Umeå (Ersboda Folkets hus)
info.norra@ibnrushd.se

Läs mer om vår verksamhet på Facebook!

Verksamhetsledare
Maha Alhaddad
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
073-970 60 40
maha.alhaddad@ibnrushd.se

Verksamhetsutvecklare/Studiekonsulent
Renaz Sulivani
Byttgränd 13, 90 627 Umeå (Ersboda Folkets hus)
076-002 41 13
renaz.sulivani@ibnrushd.se

Administratör
Yasna Alipour
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
073-519 15 70
yasna.alipour@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Lelas Samakia
Brunnsgatan 62, 802 52 Gävle
070-879 72 22
lelas.samakia@ibnrushd.se

Asylsamordnare
Arash Ketabchi
Centralgatan 14, 852 32 Sundsvall
070-977 48 88
arash.ketabchi@ibnrushd.se

Ordförande
Majed Omar
076-057 12 22
majed.omar@ibnrushd.se