Distrikt Södra

Ibn Rushd Södra har verksamhet i  Skåne och Blekinge län. Distriktskansliet ligger i Malmö.

Besöksadresser:
Fagerstagatan 1D, 214 44 Malmö
Dalhemsvägen 71, 254 65 Helsingborg
Göingegatan 44, 291 38 Kristianstad
info.sodra@ibnrushd.se

Läs mer om vår verksamhet på Facebook!

Distriktschef
Malin Novén
Fagerstagatan 1D, 21444 Malmö
070-262 28 59
malin.noven@ibnrushd.se 

Verksamhetsutvecklare
Andreas Hasslert
Fagerstagatan 1D, 21444 Malmö
070-938 80 38
andreas.hasslert@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Hazem Youness
Fagerstagatan 1D, 21444 Malmö
076-002 41 06
hazem.youness@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Mahamoud Nasir
Fagerstagatan 1D, 21444 Malmö
073-504 09 97
mahamoud.nasir@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Romdhane Boussaidi
Fagerstagatan 1D, 21444 Malmö
076-858 86 12
romdhane.boussaidi@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Othman Al Tawalbeh
Dalhemsvägen 71, 254 65 Helsingborg
070-758 33 21
othman.tawalbeh@ibnrushd.se

Kvalitetshandläggare
Abrar Alshaubaki
Fagerstagatan 1D, 214 44 Malmö
076-707 62 40
abrar.shaubaki@ibnrushd.se

Kommunikatör
Elin Andersson Rosenstock
Fagerstagatan 1D, 214 44 Malmö
076-624 67 62
elin.rosenstock@ibnrushd.se

Projektledare Open Space Trelleborg
Amanda Stjärnqvist
Fagerstagatan 1D, 214 44 Malmö
076-002 41 11
amanda.stjarnqvist@ibnrushd.se

Kanslist
Karina Frisell
Fagerstagatan 1D, 214 44 Malmö
073-519 15 74, 040-813 10
karina.frisell@ibnrushd.se

Lokalansvarig
Talal Oulmidi
Fagerstagatan 1D, 214 44 Malmö
073-663 58 42
talal.oulmidi@ibnrushd.se

Lokalvårdare
Sefika Alibegovic