Distrikt Västra

Distrikt Västra har verksamhet i Västra Götalands, Värmlands och Hallands län. Distriktskansliet ligger i Göteborg.

Besöksadresser:
Hisingsgatan 28, 417 03 Göteborg
Herrhagsgatan 6C, 652 18 Karlstad (Andalus – Ett kulturhus för alla)
info.vastra@ibnrushd.se

Läs mer om vår verksamhet på Facebook!

Distriktschef
Suad Darir
Hisingsgatan 28, 417 03 Göteborg
070-247 07 20
suad.darir@ibnrushd.se

Verksamhetssamordnare
Ala Haidari
Hisingsgatan 28, 417 03 Göteborg
073-386 85 89
ala.haidari@ibnrushd.se

Verksamhetsutvecklare/studiekonsulent
Hamon Sahebi
Herrhagsgatan 6C, 652 18 Karlstad
073-519 15 79
hamon.sahebi@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Ayse Genc
Hisingsgatan 28, 417 03 Göteborg
076-002 41 10
ayse.genc@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Sharif Abdullahi
Hisingsgatan 28, 417 03 Göteborg
076-002 41 01
sharif.abdullahi@ibnrushd.se

Studiekonsulent
Zena Abdulfattah
Hisingsgatan 28, 417 03 Göteborg
073-5191569
zena.abdulfattah@ibnrushd.se

Administratör
Astrid Vogel
Hisingsgatan 28, 417 03 Göteborg
073-519 15 72
astrid.vogel@ibnrushd.se