Förbundskansli

Vår besöksadress är Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Växel: 08-56 24 49 00

Ordförande förbundsstyrelse
Zana Muhammad
zana.muhammad@ibnrushd.se

Förbundschef
Alve Högman
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 070-28 24 795
alve.hogman@ibnrushd.se

Verksamhetschef
Lamia Elamri
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 0722-21 63 63
lamia.elamri@ibnrushd.se

Kvalitetschef
Dzenana Vitkovic
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Tfn: 08-56 24 49 08
Mobil: 0739-83 04 70
dzenana.vitkovic@ibnrushd.se

Administrativ chef
Majna Ciber
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 0735-19 15 55
majna.ciber@ibnrushd.se

Verksamhetsutvecklare
Mohamed Temsamani
Ansvarig för verksamhet med fokus på livsåskådning samt för medlemsorganisationer
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 0721-68 05 55
mohamed.temsamani@ibnrushd.se

Verksamhetsutvecklare
Mona Nechma
Ansvarig för verksamhet med fokus på demokrati och kultur, metod- och materialutveckling samt interreligiös verksamhet
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 073-519 15 77
mona.nechma@ibnrushd.se

Verksamhetssamordnare
Maj Törnlind
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 073-519 15 53
maj.tornlind@ibnrushd.se

Ekonomiansvarig
Alena Smajlagic
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Tfn: 08-56 24 49 20
Mobil: 0707-98 77 91
alena.smajlagic@ibnrushd.se

Ekonomiassistent
Rahma Dini
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 073-51 91 558
rahma.dini@ibnrushd.se

HR-generalist
Nina Carlsson
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 073-519 15 71
nina.carlsson@ibnrushd.se

Rapporteringsansvarig
Mohammad Fateh Atia
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Tjänstledig

IT-ansvarig och ansvarig för digital utveckling
Yasir Issa
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 0707-69 90 93
yasir.issa@ibnrushd.se

Kvalitetsutvecklare
Rachelle Olsson Herrin
Fagerstagatan 1D, 214 44 Malmö
Mobil: 0760-02 41 04
rachelle.olsson.herrin@ibnrushd.se

Grafisk formgivare
Karin Roberts
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
karin.roberts@ibnrushd.se

Kommunikatör
Hanna Svensson
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 073-519 15 65
hanna.svensson@ibnrushd.se

Kommunikatör
Miriam Steinbach
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 072-221 63 83
miriam.steinbach@ibnrushd.se

Kontorsassistent
Anna Sederholm
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Tfn: 08-56 24 49 00
Mobil: 073-519 15 85
anna.sederholm@ibnrushd.se

Projektledare Aktivistguiden 
Melody Farshin
Sundbybergsvägen 1C, 171 73 Solna
Mobil: 076-001 41 16
melody.farshin@ibnrushd.se